Papi lelkigyakorlat Rómában
Egyházmegyénk papjai is részt vettek a Rómában megrendezett papi lelkigyakorlaton, amely a római Szent István Házban zajlott.
A június 15–19. között tartott lelki programon egyházmegyénket ft. Bővíz László, ft. Palatinus Alen, ft. Tapolcsányi Emmánuel és ft. Csipak Csaba képviselik, akik Magyarországról és a határon túli magyar közösségekből érkezett paptestvérekkel együtt kapcsolódtak be az elcsendesedés, az imádság és a lelki megújulás napjaiba.
A lelkigyakorlat vezetője Szentmártoni Mihály SJ, a római Pápai Gergely Egyetem nyugalmazott pszichológiaprofesszora, lelkivezető és számos lelki-szakmai könyv szerzője. Elmélkedéseiben a hit, a lelki élet és a pszichológia összefüggéseire irányítja a figyelmet, segítve a résztvevőket papi hivatásuk még mélyebb megélésében.
A lelkigyakorlat résztvevői számára különleges kegyelmi ajándékot jelentett a Szentatyával való személyes találkozás, amely megerősítést és bátorítást adott papi hivatásuk megélésében.
Imádságos szeretettel kísérjük papjainkat, kérve számukra a Szentlélek bőséges ajándékait, hogy ezek a kegyelmi napok megerősítsék őket hivatásukban, és új lelki erőt adjanak szolgálatukhoz.
Fotó: Szent István Ház-Róma/Casa di Santo Stefano-Roma










