Svešteničke duhovne vežbe u Rimu
Sveštenici naše biskupije takođe su učestvovali na svešteničkim duhovnim vežbama održanim u Rimu, koje su se odvijale u rimskom Zavodu Svetog Stefana.
Na duhovnom programu održanom od 15. do 19. juna našu biskupiju predstavljaju vlč. László Bővíz, vlč. Alen Palatinus, vlč. Emanuel Tapolcsányi i vlč. Csaba Csipak, koji su zajedno sa braćom sveštenicima pristiglim iz Mađarske i mađarskih zajednica van granica matične zemlje učestvovali u danima tišine, molitve i duhovne obnove.
Voditelj duhovnih vežbi je Mihály Szentmártoni SJ, penzionisani profesor psihologije na Pontifical Gregorian University, duhovnik i autor brojnih duhovnih i stručnih knjiga. U svojim razmatranjima usmerava pažnju na povezanost vere, duhovnog života i psihologije, pomažući učesnicima da još dublje žive svoj sveštenički poziv.
Za učesnike duhovnih vežbi poseban dar milosti predstavljao je lični susret sa Svetim Ocem, koji im je pružio potvrdu i ohrabrenje u življenju njihovog svešteničkog poziva.
S molitvenom ljubavlju pratimo naše sveštenike, moleći za njih obilje darova Duha Svetoga, da ih ovi milosni dani učvrste u njihovom pozivu i podare novu duhovnu snagu za njihovu službu.
Foto: Szent István Ház-Róma/Casa di Santo Stefano-Roma










